katalog stron najlepsze katalogi stron katalogi firm katalogi stron najmocniejsze katalogi stron

| Odsłony: 2071

Czym się sugerować dodając swoją stronę do katalogu?
 
Skoro podjęliśmy (całkiem słuszną zresztą) decyzję o dodaniu wpisów dotyczących naszej strony do katalogów, to musimy się do tego umiejętnie zabrać - inaczej osiągnięte efekty mogą być dużo gorsze, niż potencjalnie mogłyby być.
 
Jak powinien wyglądać nasz wpis?
1. Bardzo ważny jest właściwy tytuł. Niech nawiązuje zarówno do świadczonej przez nas usługi (lub sprzedawanego towaru) oraz do nazwy naszej marki.
2. Gdy tworzymy wiele wpisów, postarajmy się pilnować ich unikalności. Warto tu prowadzić zapiski mówiące, jakie teksty już wykorzystaliśmy - zdecydowanie nie idźmy na łatwiznę polegającą na zaniechaniu unikalności tekstów. W rezultacie możemy narazić się na oznaczenie naszej witryny jako spamującą wyszukiwarkę identycznymi wpisami - w rezultacie nasza pozycja na liście wyników wyszukiwania może zostać karnie obniżona, a w najgorszym przypadku możemy nawet całkiem zniknąć z listy wyników.
3. Umiejętnie dobierajmy kategorie. Ponownie warto poświęcić trochę czasu, aby umieścić nasze wpisy właśnie tam, gdzie powinny się znaleźć. Umieszczanie ich na chybił trafił w losowych kategoriach, byleby tylko zwiększyć liczbę wpisów, może mieć zdecydowanie negatywny wpływ na naszą pozycję, a tym samym na nasz biznes.
4. Jeśli katalog wykorzystuje tagi - również starajmy się nie spamować nimi. Pamiętajmy, że nasz wpis powinien być otagowany zgodnie z prawdą.
5. Nie dodawajmy wpisów hurtowo. Wiemy, że jest to bardzo kusząca opcja i wiele osób próbuje przyspieszyć osiągane wyniki optymalizacji poprzez jednoczesne dodanie ogromnych ilości wpisów do różnych katalogów. Taka strategia ma co najmniej dwie wady. Po pierwsze, będziemy musieli jednorazowo wydać większą kwotę na płatne wpisy. Nawet jednak jeśli pieniądze nie stanowią problemu, to efekt odwrotny od oczekiwanego już może być takim problemem. To, czego powinniśmy się obawiać, to uznanie ruchu wokół naszej strony przez algorytmy określające wartość witryny za nienaturalny. W efekcie, zamiast poruszać się w górę - pozycja naszej witryny może spaść.
 
Co, jeśli nie widzimy efektu?
Może czekamy za krótko - dajmy trochę czasu dla wyszukiwarki na zaindeksowanie naszej strony. Warto też sprawdzić, czy nasz wpis został przez nią zauważony. Dopiero gdy tak się stanie, a pozycja nie wzrośnie - możemy zacząć szukać powodów - może nie zastosowaliśmy się do któregoś z wcześniej wymienionych 5 punktów?