katalog stron najlepsze katalogi stron najmocniejsze katalogi stron ranking katalogów stron top lista katalogów

| Odsłony: 1330

Lista najlepszych katalogów.
 
Osoby poszukujące sposobów na pozycjonowanie często swoje pierwsze kroki kierują do katalogów stron. Rzeczywiście, kiedyś był to dość oczywisty sposób na optymalizację naszej witryny, jednak jeśli nasza wiedza dotycząca SEO pochodzi sprzed wielu lat - to możemy się zdziwić. Wiele katalogów, które kiedyś miały bardzo mocną pozycję, zniknęło już z rynku. Jednak, jako że rynek nie znosi próżni, to w ich miejsce pojawiły się nowe. Które z nich jednak wybrać? Zależy to od tego, czy chcąc promować nasz biznes - nastawiamy się na rynek lokalny, czy też patrzymy globalnie.
 
Rynek lokalny
Jak podstawę wyboru możemy przyjąć wiele czynników. Od standardowego PageRank, który już stracił na znaczeniu, po współczynniki generowane przez wybrane narzędzia. Dobrym przykładem jest pakiet Majestic, który pokazuje nam dla każdego z katalogów dwa ciekawe wskaźniki: Citation Flow, oraz Trust Flow. Ten pierwszy, tłumaczony czasem jako wskaźnik przepływu cytatów, drugi jako wskaźnik przepływu linków zaufanych. Razem tworzą one jeden spójny wskaźnik przepływu Flow Metrics. To właśnie on pozwala wskazać potencjalnie najlepsze katalogi. Jeśli chodzi o katalogi powiązane z portalami, to możemy zdecydować się na te, które oferowane są przez Onet, WP lub Interię. Weźmy jednak pod uwagę, że firmy te mają tendencję do zamykania swoich katalogów, wiec bądźmy gotowi na migrację do innych katalogów. Dość oczywistym wyborem będzie tu sprawdzenie takich pozycji jak:
 
* http://www.gwiazdor.pl,
* https://katalog.mistrzu.com,
* https://katalogseo.net.pl,
* http://skocz.com, lub
* http://kataloog.info.
 
Weźmy jednak pod uwagę, że wpisy do większości z katalogów są płatne, uważnie więc podejmujmy decyzję, z którego usług z nich chcemy skorzystać.
 
Katalogi ogólnoświatowe
Tu również sytuacja jest dynamiczna. Jeszcze niedawno za lidera rynku należało uważać stronę http://www.dmoz.org/, jednak od 17 marca 2017 przestała ona działać. Podobnie - po 20 latach działania zaprzestał oferować swoje usługi katalog http://www.ipl.org/. Jak zwykle jednak - wciąż pozostały nam alternatywy. Szczególną uwagę warto zwrócić na:
* https://botw.org/
* http://www.stpt.com/directory/
* http://portal.eatonweb.com/
* https://www.ezilon.com/
* http://www.joeant.com/.